Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Jacek, prezbiter
Dziś jest: Środa, 17 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Rowerem dla Maryi

środa, 03 sierpnia 2022 09:35 / Autor: Klaudia Bzducha
fot. Beata Pawelec
Klaudia Bzducha

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej zapoczątkowała cykl pielgrzymek rowerowych do podradomskich parafii. Dotąd rowerzyści modlili się wspólnie z parafianami pw. Św. Zofii w Młodocinie, Św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie i Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy.

- Poprzez miłość do Maryi, do Pana Boga chcemy uczestniczyć w nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi - informuje Beata Pawelec, z POAK przy parafii św. Stefana w Radomiu.

Pielgrzymka ma charakter pokutny. Uczestnicy biorący w niej udział spełniają warunki nabożeństw pierwszosobotnich. Beata Pawelec:

Cykl pielgrzymek rozpoczął się w maju. Uczestnicy do tej pory odwiedzili parafię św. Zofii w Młodocinie, św. Jana Chrzciciela w Zakrzewie, Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, a we wrześniu pojadą do kościoła św. Maksymiliana Kolbe w Grzmucinie.

W sobotę, 6 sierpnia pielgrzymi wyruszą do parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Jastrzębi. - Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 15.30 na placu przy kościele Świętego Piotra Apostoła w Radomiu (ul. ks. Szymona Chodowicza).

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze dziękczynno – pokutnym. Udział w pielgrzymce może wziąć każdy, kto zaakceptuje jej religijny charakter i regulamin. Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w pielgrzymce tylko i wyłącznie pod opieką rodziców lub prawnych opiekunów i posiadać kartę rowerową.

Pielgrzymkę tworzy wspólnota osób, którą łączy wspólna droga, trud i modlitwa oraz sympatia do “dwóch kółek”. - Jesteśmy wspólnotą, która wspiera się dobrym słowem, gestem - dodaje Beata Pawelec.

Na pielgrzymki nie obowiązują wcześniejsze zapisy.

Celem Wspólnoty jest zbliżenie ludzi przez Maryję do Boga przez wspólnotowe podążanie pielgrzymim szlakiem. Każdego z uczestników obowiązuje indywidualna odpowiedzialność za swoje zachowanie podczas pielgrzymki i ewentualne wykroczenia drogowe. Organizatorzy namawiają i rekomendują jazdę w kaskach rowerowych.