Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Zakończyło się X Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie

niedziela, 26 czerwca 2022 12:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W dniach 22-26 czerwca w Rzymie odbyło się z udziałem ponad 2 tys. delegatów X Światowe Spotkanie Rodzin. Tematem spotkania były słowa: „Miłość rodzinna: powołanie i droga do świętości”. Wśród uczestników był bp Piotr Turzyński, delegat Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Bp Piotr Turzyński opowiadał, że szczególnym momentem Światowego Spotkania Rodzin były świadectwa uczestników wydarzenia. Zauważyliśmy, że internet i media społecznościowe są dobrym narzędziem, ale nie mogą zastąpić tego, czego najbardziej człowiek potrzebuje – relacji. Media społecznościowe pokazują, że w człowieku jest pragnienie, żeby wchodzić w relacje, żeby nie zostać wyizolowanym. Na tym można budować – powiedział bp Piotr Turzyński.

Bp Turzyński przypomniał jednocześnie, że trzeba wyznaczać jasne granice, bo poważnym problemem może stać się uzależnienie. Młody człowiek nie umie stawiać sobie zadań, nie ma cierpliwości. O tym jednak nie mówi się zbyt często z obawy przed utratą zysków ze sprzedaży urządzeń elektronicznych.

Generalnie świadectwa i prelekcje oscylowały wokół świętości w rodzinie. Jak ją osiągnąć i jak ją osiągnęli inni, małżonkowie, którzy oficjalnie zostali uznani za błogosławionych czy świętych. Na zakończenie obrad przedstawiono publikację poświęconą świętym małżonkom, wydana przez Dykasterię ds. Świeckich, Rodziny i Życia.