Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Zmiany personalne w diecezji radomskiej

środa, 22 czerwca 2022 12:57 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Biskup Marek Solarczyk dokonał zmian personalnych w diecezji radomskiej. Uroczystość odbyła się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. 

ODCHODZĄCY NA EMERYTURĘ

Ks. Gawryś Andrzej - proboszcz Parafii pw. Św. Trójcy w Fałkowie

Ks. Jarosz Józef - proboszcz Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Małęczynie

Ks. Kszczot Tadeusz - proboszcz Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie

Ks. Rosiewicz Bogdan - proboszcz Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu

Ks. Szewczyk Andrzej - proboszcz Parafii pw. Św. Wojciecha w Skrzyńsku

Ks. Zapart Andrzej - proboszcz Parafii pw. Św. Mikołaja w Końskich

PROBOSZCZOWIE

1. Ks. Głogowski Sylwester - mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Trójcy w Fałkowie

2. Ks. Godek Jan - mianowany administratorem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mirowie

3. Ks. Herc Tomasz - mianowany proboszczem Parafii pw. Zesłania Ducha Świętego w Radomiu

4. Ks. Jędrzejewski Jarosław - (z administratora na proboszcza) Parafii Św. Stanisława w Oleksowie

5. Ks. Kasprzycki Bernard - mianowany proboszczem Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Radomiu

6. Ks. Krycia Mariusz - (z administratora na proboszcza) Parafii Św. Jana Chrzciciela w Pawłowicach n. Wisłą

7. Ks. Kszczot Mirosław - mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie

8. Ks. Mańka Aleksander - mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Wojciecha w Skrzyńsku

9. Ks. Mucha Szymon - mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu

10. Ks. Piasek Artur - mianowany administratorem Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole

11. Ks. Relidzyński Marek - mianowany administratorem Parafii pw. Św. Wawrzyńca w Lipie

12. Ks. Stępień Grzegorz - mianowany proboszczem Parafii pw. Matki Bożej Bolesnej w Bałtowie

13. Ks. Walkiewicz Piotr - mianowany proboszczem Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Zwoleniu

14. Ks. Tomasz Waśkiewicz - mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Andrzeja Boboli w Małęczynie

15. Ks. Wieczorek Jacek - mianowany proboszczem Parafii pw. Św. Mikołaja w Końskich

16. Ks. Wołczyński Paweł - mianowany administratorem Parafii pw. Św. Trójcy w Chotczy

17. Ks. Wypchło Jarosław - mianowany administratorem Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie

18. Ks. Zając Dariusz - mianowany administratorem Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Lubieni

URZĘDY I INNE ZMIANY

1. Ks. Chamerski Mariusz - mianowany Duszpasterzem Młodzieży i Służby Liturgicznej

2. Ks. Cybuch Łukasz - mianowany rezydentem w Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Starachowicach

3. Ks. Dyka Kamil - powraca do posługi w Archidiecezji Madryt

4. Ks. Frydrych Dariusz - mianowany rezydentem w Parafii pw. Św. Br. Alberta w Radomiu

5. Ks. Gozdur Andrzej - mianowany rezydentem w Parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu

6.Ks. Glibowski Daniel - mianowany kapelanem Kaplicy Adoracji w Jedlni

7. Ks. Karaś Dawid - mianowany rezydentem w Parafii pw. Świętej Rodziny w Radomiu

8. Ks. Kowalczyk Zbigniew - posługa we Włoszech

9. Ks. Nobis Tomasz - posługa w Ordynariacie Polowym

10. Ks. Rafał Piekarski - mianowany rezydentem w Parafii pw. Św. Stanisława w Cerekwi

11. Ks. Reguła Daniel - skierowany na specjalistyczne studia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim

12. Ks. Stanisław Piekielnik - mianowany Dyrektorem Radia Plus Radom

13. Ks. Sławomir Szustak - mianowany rezydentem w Parafii pw. Opieki św. Józefa w Jedlni Letnisko

14. Ks. Twardowski Paweł - mianowany rezydentem w Parafii pw. Opieki NMP w Radomiu oraz Notariuszem Kurii Diecezji Radomskiej

NEOPREZBITERZY

1. Ks. Gajownik Damian - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Stromcu

2. Ks. Kochanowski Filip - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach

3. Ks. Komorek Emil - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Kazimierza w Radomiu

4. Ks. Morawski Piotr - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Doroty w Wolanowie

5. Ks. Spasiński Artur - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach

WIKARIUSZE

1. Ks. Białas Łukasz - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Stąporkowie

2. Ks. Borkowski Kamil - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Br. Alberta w Radomiu

3. Ks. Chrzanowski Przemysław - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Pawłowie k. Starachowic

4. Ks. Chudyba Jan - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Bartłomieja w Opocznie

5. Ks. Cieślik Marcin - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach

6. Ks. Czubak Damian - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej

7. Ks. Filipkowski Łukasz - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Trójcy Świętej w Grabowie n. Pilicą

8. Ks. Frączek Dominik - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Świętej Trójcy w Lipsku

9. Ks. Głuszek Adam - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Krzyża w Kozienicach

10. Ks. Grochala Rafał - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Jana Chrzciciela w Tczowie

11. Ks. Hendel Zbigniew - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Bożego Macierzyństwa Najświętszej Maryi Panny w Radomiu

12. Ks. Jaksęder Adrian - mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Radomiu

13. Ks. Janowski Wiesław - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia w Radomiu

14. Ks. Kaszuba Paweł - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Bielisze

15. Ks. Kominek Zbigniew - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Radomiu

16. Ks. Kosior Sylwester - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Wojciecha w Górze Puławskiej

17. Ks. Kostecki Karol - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Br. Alberta w Radomiu

18. Ks. Kośniewski Sławomir - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Świętej Trójcy w Lipsku

19. Ks. Krawczyk Robert - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Chrystusa Odkupiciela w Końskich

20. Ks. Kszczot Piotr - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Pionkach

21. Ks. Mańturzyk Paweł - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Nowym Kazanowie

22. Ks. Marczak Paweł - mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Maksymiliana Kolbe w Kałkowie-Godowie

23. Ks. Nowak Paweł - mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Gowarczowie

24. Ks. Pałosz Jacek - mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Barbary w Pionkach

25. Ks. Podgórski Sylwester - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Dobrego Pasterza w Radomiu

26. Ks. Prawda Wojciech - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Chrystusa Nauczyciela w Radomiu

27. Ks. Sadowski Karol - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Macieja w Klwowie

28. Ks. Siek Łukasz - mianowany wikariuszem w Parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Groszowicach

29. Ks. Wiecheć Daniel - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu

30. Ks. Wiraszka Daniel - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Radoszycach

31. Ks. Wolski Arkadiusz - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach

32. Ks. Wójcik Arkadiusz - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Św. Judy Tadeusza w Starachowicach

33. Ks. Wroński Radosław - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach

34. Ks. Żmuda Przemysław - mianowany wikariuszem w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Skarżysku-Kamiennej