Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

W sobotę nocna pielgrzymka kobiet do Matki Bożej Pocieszenia

środa, 25 maj 2022 09:40 / Autor: Radosław Mizera
foto: Rycerze Kolumba
Radosław Mizera

Rycerze Kolumba zapraszają kobiety do udziału w pielgrzymce, która wyruszy w najbliższą sobotę, 28 maja z kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu. Do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy kobiety będą maszerować po raz siódmy. Początek pielgrzymki o 21.00. Jej hasłem są słowa: "Twórcza Odwaga". 

- Jak co roku chcemy powierzać Maryi nasze rodziny, naszą Ojczyznę oraz samych siebie. W drodze do Matki będziemy się wspólnie modlić, śpiewać i słuchać przygotowanych rozważań, aby w ten sposób pogłębić swoją wiarę i dać świadectwo przynależności do Kościoła - zachęcają Rycerze Kolumba.

Do udziału w pielgrzymce organizatorzy zapraszają wszystkie kobiety i dziewczęta, które podołają trudom nocnej, 26 kilometrowej wędrówki. Pielgrzymka zakończy się Mszą świętą o godz. 6.00 w Sanktuarium w Starej Błotnicy.

Rycerze Kolumba zapewniają wszystkim pątniczkom: okolicznościowy znaczek pielgrzymkowy i opaskę odblaskową, gorący posiłek, kawę i herbatę na wszystkich postojach, toalety na każdym postoju, ubezpieczenie NNW, transport autokarowy z Błotnicy do Radomia. Chęć powrotu autokarem należ zgłosić przy zapisach. Zapisy są prowadzone za pomocą formularza zamieszczonego na stronie: https://rycerzekolumba.radom.pl/zapisy/ oraz w dniu pielgrzymki od godz. 19.00 w sali rycerskiej w kościele MB Częstochowskiej.

Organizatorzy zwracają się do wszystkich z prośbą o złożenie ofiary w wysokości min. 40 zł na częściowe pokrycie kosztów organizacyjnych, natomiast dodatkowe wpłaty zostaną przeznaczone na dzieło "Pomocy ofiarom wojny w Ukrainie".

Z uczestniczką pielgrzymki Joanną Pawłowską, rozmawiała Magdalena Gliszczyńska: