Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Dorota z Mątowów, wdowa
Dziś jest: Sobota, 25 czerwca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

X Marsz dla Życia i Rodziny: „I ślubuję Ci”...

poniedziałek, 16 maj 2022 13:16 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Magdalena Gliszczyńska/Radio Plus Radom
Magdalena Gliszczyńska

Jubileuszowy X Marsz dla Życia i Rodziny odbędzie się w najbliższą niedzielę, 22 maja w Radomiu. Hasłem tegorocznego marszu są słowa „I ślubuję Ci”. Mają zwrócić uwagę na nierozerwalność małżeństwa i rangę przysięgi małżeńskiej.

- W imieniu Diecezjalnej Rady ds. Rodziny i Komitetu Organizacyjnego radomskiego marszu chciałbym jak co roku zaprosić wszystkie osoby, dla których życie i rodzina są najważniejszą wartością do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Pokażmy co jest dla nas ważne i bądźmy razem tego dnia ze swoimi i innymi rodzinami - mówi jeden z organizatorów Michał Podlewski, prywatnie mąż i tata piątki dzieci. Marsz będzie prorodzinną imprezą, która rozpocznie się mszą świętą w radomskiej Farze o godz. 15:00, po niej uczestnicy przejdą deptakiem, a następnie wezmą udział w festynie rodzinnym. Z racji na jubileusz, będzie jeszcze bardziej radośnie i kolorowo, a koncert zespołu "Jak Najbardziej" i moc atrakcji, które czekać będą na wszystkich uczestników na finał marszu na placu przed Urzędem Miejskim, znacznie podniesie rangę wydarzenia. - Spotkajmy się we wspólnocie ludzi, których łączy troska o rodzinę i życie każdego człowieka. Hasło tegorocznego marszu „I ślubuję Ci” przypomina o znaczeniu słów przysięgi małżeńskiej. Będziemy promować nierozerwalność małżeństwa oraz piękno życia rodzinnego. Bądźmy tego dnia razem – dodaje Michał Podlewski.

Program marszu (22 maja 2022, niedziela): Godz. 15.00 - msza świętego w kościele pw. św. Jana (Fara), ul. Rwańska.

Godz. 16.00 - rozpoczęcie marszu i przejście ulicą Rwańską i Żeromskiego.

Godz. 17.00 - finał marszu i festyn rodzinny na Placu Corazziego  przed Urzędem Miejskim: koncert zespołu „Jak Najbardziej”, liczne zabawy i atrakcje dla dzieci, konkursy rodzinne, promocja życia i rodziny, spotkanie z alpakami.