Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Rowery od posłów dla uchodźców z Ukrainy

piątek, 13 maj 2022 14:55 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj przekazano rowery dla uchodźców z Ukrainy, którzy korzystają z gościnności Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Dary ufundowali: poseł Parlamentu Europejskiego Zbigniew Kuźmiuk i poseł Andrzej Kosztowniak. Dobroczynna akcja odbyła się z inicjatywy Radia Plus Radom. 

Poseł Zbigniew Kuźmiuk wyraził radość, że rowery będą służyły dzieciom i ich rodzicom. - Cieszę się, że mogłem dołożyć małą cegiełkę celem wsparcia uchodźców, którzy przebywają w Radomiu – powiedział poseł Kuźmiuk:

Poseł Andrzej Kosztowniak podziękował wszystkim Polakom, którzy przyjęli pod swój dach uchodźców z Ukrainy. - Niech te rowery służą wam jak najdłużej – powiedział poseł Kosztowniak:

Za rowery dziękowali dorośli i ich dzieci:

To nie pierwsza dobroczynna akcja, która odbyła się z inicjatywy Radia Plus Radom. Wcześniej zorganizowano zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci. Stacja pomaga również uchodźcom z gminy Wieniawa przy wsparciu słuchaczy, Arki, radomskiej Caritas, Rycerzy Kolumba oraz mieszkańców włoskiego miasteczka Bergantino, które jest znane na świecie z produkcji urządzeń do parków rozrywki.