Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Kolejny transport darów Arki dotarł na Ukrainę

czwartek, 12 maj 2022 12:07 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Transport z darami dotarł do potrzebujących Ukraińców w diecezji kijowsko-żytomierskiej. Jego organizatorem było  Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" w Radomiu, które od początku wojny zorganizowało 11 transportów. 

Ostatnia pomoc dotarła m.in. do sióstr sercanek w Romanowie. Zakonnice opiekują się kilkoma placówkami duszpasterskim. - Od 24 lutego, czyli od wybuchu wojny, nie dotarła tam jeszcze żadna pomoc. Dlatego zdecydowaliśmy się tam zawieźć dary – opowiada ks. Krzysztof Bochniak, który w środę wrócił z Ukrainy. Arka przekazała żywność, środki higieniczne i chemiczne. W sumie 2 tony darów.

- Pojechaliśmy 400 kilometrów w głąb Ukrainy. To co było charakterystyczne, to brak paliwa na stacjach benzynowych. Po drugie, wielu Ukraińców chodzi do pracy, ale nie wiedzą, czy dostaną wynagrodzenie. Dary zawieźliśmy w rejony, gdzie jeszcze taka pomoc nie dotarła – opowiada ks. Bochniak, który był gościem Radia Plus Radom.

- Z medialnych doniesień zniknęły obrazki z pomocą humanitarną. Dlatego musimy dalej pomagać. Zachęcamy do wspierania Ukraińców – dodaje ks. Krzysztof Bochniak:

Siostry sercanki zwracają uwagę, że zachodnia Ukraina stała się schronieniem dla wielu uchodźców. Ze względu na sytuację w kraju wspólnoty zakonne na Ukrainie, które do tej pory posługiwały w sobie właściwy sposób (zgodnie z charyzmatem Zgromadzenia) zaczęły w miarę potrzeb i możliwości przekształcać swoją działalność i apostolstwo.