Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

DIECEZJA RADOMSKA

Wielkanocne uwielbienie wróciło po dwóch latach!

poniedziałek, 18 kwietnia 2022 20:34 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Ruch Światło-Życie Diecezji Radomskiej zaprosił na wielkanocne uwielbienie. To czas radosnej modlitwy.

Wielkanocne uwielbienie odbyło się w kościele Chrystusa Króla na radomskim Gołębiowie. To czas radosnej modlitwy, którą prowadzą Diakonia Modlitwy i Diakonia Muzyczna Ruchu Światło-Życie.

- Dwa lata na to czekaliśmy. Cieszymy się każdym, kto przyjdzie. To jest radość, że nie księża za tym stoją, tylko młodzi ludzie z całej diecezji przychodzą i z radością biorą udział w tym wydarzeniu - mówi ks. Michał Podsiadły, moderator Diakonii Modlitwy.

Wielkanocne uwielbienie to szczególne wydarzenie w kalendarzu oazowym.

- To wydarzenie, do którego szykujemy się cały rok, ale nie chodzi tu o przygotowania techniczne, tylko cały rok czekamy na ten jeden radosny dzień, którym jest zmartwychwstanie - mówi Anna Kołodziejczyk z Diakonii Muzycznej.

Ważnym elementem była także modlitwa o pokój na świecie.

- Modlimy się o pokój. Zarówno w kontekście sytuacji, którą mamy na świecie, ale też w naszych sercach - animator Bartek Walasek.

W czasie wielkanocnego uwielbienia można było także włączyć się w wielkopostną jałmużnę, czyli zbiórkę pieniędzy na oazę w krajach misyjnych.