Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Wspólnie z uchodźcami modlili się o pokój

czwartek, 03 marca 2022 15:08 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
fot. Parafia św. Wacława Radom/FB
Magdalena Gliszczyńska

Wczoraj podczas Środy Popielcowej - w parafii św. Wacława w Radomiu sprawowana była Msza święta, w obecności wspólnoty Kościoła Greckokatolickiego. Liturgia była wspólnym wołaniem o POKÓJ - informuje ks. Andrzej Tuszyński proboszcz parafii, prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu.

Arka od samego początku działań wojennych na Ukrainie organizuje pomoc dla potrzebujących, którzy przebywają na miejscu, albo trafiają do naszej diecezji, ale także prowadzi zbiórkę potrzebnych rzeczy. Dla 50 osób - uchodźców z Ukrainy udało się znaleźć zakwaterowanie u rodzin z Radomia i okolic. Zgłosiło się 18 takich rodzin - informuje ks. Andrzej Tuszyński prezes Stowarzyszenia Centrum Młodzieży „Arka” w Radomiu, która koordynuje działania pomocowe. W tym tygodniu w okolice Lwowa trafił także transport z lekami, opatrunkami i innymi środkami medycznymi. - Zbieramy na bieżąco informacje jakie są potrzeby. Stworzyliśmy ankietę potrzeb i staramy się to to organizować. W pomoc zaangażowane są szkoły, gdzie działają nasi wolontariusze. Zbierają datki do puszek, ale też prowadzą zbiórkę potrzebnych rzeczy, np. przyborów szkolnych. W pomoc zaangażowani są wszyscy, a działa u nas około 1400 wolontariuszy – podkreśla ks. Andrzej Tuszyński.

Wczoraj w Parafii św. Wacława w Radomiu Środa Popielcowa była także znamienny i symbolicznym wydarzeniem i nie chodzi jedynie o posypywanie głów popiołem. Msza święta sprawowana była w obecności wspólnoty Kościoła Greckokatolickiego na czele z ks. Igorem Małyszem. - Liturgia była wspólnym wołaniem o POKÓJ – mówi ks. Andrzej Tuszyński. Posłuchaj całej rozmowy. Z naszym gościem rozmawiała Magda Gliszczyńska