Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Leoncjusz z Rostowa, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 23 maja 2022

Wydarzenia

Wczoraj w Orońsku zmarł ks. Wiktor Bąk, jutro pogrzeb

piątek, 21 stycznia 2022 10:24 / Autor: Monika Nowakowska
Fot. ks. S. Piekielnik
Monika Nowakowska

W wieku 72 lat i 39 roku kapłaństwa zmarł ks. Wiktor Bąk, u którego wczoraj doszło do zatrzymania krążenia na terenie przykościelnym w Orońsku.

Wczoraj po mszy świętej ok. godz. 18.00 na placu przykościelnym w Orońsku doszło do zatrzymania akcji serca u ks. Wiktora Bąka.

Ochotnicza Straż Pożarna w Orońsku na profilu społecznościowym poinformowała, że jeszcze przed ich przybyciem wierni obecni na mszy podjęli czynności reanimacyjne, które następnie kontynuowali strażacy.

- Po przyjechaniu na miejsce Zespołu Ratownictwa Medycznego wspólnie z ratownikami medycznymi prowadziliśmy reanimacje. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon - czytamy w relacji zamieszczonej na fb Ochotniczej Straży Pożarnej w Orońsku.

Śp. ks. Wiktor Bąk urodził się 4 lipca 1950 roku w Guzowie (parafia Orońsko). Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1983 roku w Sandomierzu. Jako wikariusz pracował w dwóch parafiach na terenie obecnej diecezji sandomierskiej: Ostrowiec Świętokrzyski (św. Michała Archanioła) oraz Dwikozy. Na terenie diecezji radomskiej był wikariuszem w parafiach: Bliżyn, Mniszek, Suchedniów, Końskie (Chrystusa Odkupiciela) oraz Radom (św. Jana Chrzciciela). Od 1997 r. do 2019 roku był proboszczem parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy w Hucie - Budkach. Po przejściu na emeryturę zamieszkał w domu rodzinnym na terenie parafii Orońsko.

Msza święta pogrzebowa będzie sprawowana w parafii Wniebowzięcia NMP w Orońsku w sobotę, 22 stycznia, o godz. 13.00. Po mszy św. pochowanie ciała na miejscowym cmentarzu.

+ Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!