DIECEZJA RADOMSKA

Potworów mistrzem ministrantów w halowej piłce nożnej

sobota, 20 listopada 2021 15:32 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

80 drużyn z 46. parafii z diecezji radomskiej wzięło udział w meczach eliminacyjnych XX Diecezjalnych Mistrzostw Ministrantów w Halowej Piłce Nożnej.

W sobotę, 20 listopada, w Wolanowie odbyły się mecze finałowe. O tytuł mistrza walczyły cztery zespoły.

- Kończymy nasze 20. Diecezjalne Mistrzostwa Ministrantów. Dziś walczą ze sobą drużyny z parafii św. Doroty w Potworowie, Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie, Najświętszego Serca Jezusowego w Starachowicach oraz ministranci z parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu - mówi diecezjalny duszpasterz ministrantów ks. Mariusz Chamerski.

A było o co walczyć, bo oprócz nagród zwycięzca będzie reprezentował naszą diecezje w Mistrzostwach Polski LSO w Halowej Piłce Nożnej o Puchar KnC dodaje ks. Mariusz Chamerski:

W organizację wydarzenia włączyła się Caritas Diecezji Radomskiej.

- Poprzez sport chcemy przybliżyć ideę pomocy drugiej osobie - wyjaśnia dyrektor placówki ks. Damian Drabikowski.

O swoich przygotowaniach do mistrzostw opowiedzieli ministranci z parafii św. Jadwigi Królowej w Radomiu:

Zwycięzcami wśród lektorów starszych zostali przedstawiciele parafii w Potworowie i to oni będą reprezentować naszą diecezję w ogólnopolskich rozgrywkach o Puchar Pisma Króluj nam Chryste w czerwcu 2022 r. w Kołobrzegu. Drugie miejsce zdobyła drużyna ministrancka z parafii NSJ w Starachowicach, trzecie miejsce zajęła parafia św. Jadwigi Królowej w Radomiu, a czwarte - ministranci z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Najlepszymi piłkarzami zostali wybrani: Wojciech Milczarski z Potworowa i Michał Kołaczyński ze Starachowic. Tytuł najlepszego bramkarza zdobył Mateusz Mizera z Radomia, zaś graczem fair play został Igor Goworek z Opoczna.

Na zakończenie ks. Mariusz Chamerski podziękował lokalnym mediom, księżom, którzy się opiekują ministrantami. Caritas Diecezji Radomskiej oraz gospodarzowi rozgrywek finałowych, wójt gminy Wolanów dr Ewie Markowskiej-Bzducha.

Wydarzeniu medialnie patronowało Radio Plus Radom.