Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Potrójna modlitwa w parafii św. Jana Pawła II na Sadkowie

piątek, 22 października 2021 21:32 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

- Dziękujemy Panu Bogu za świętego Jana Pawła II, ale także za parafię i Kościół, który tworzymy – powiedział biskup senior Henryk Tomasik w czasie mszy świętej w kościele św. Jana Pawła II na Sadkowie. 22 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

Parafianie mieli dzisiaj trzy powody do modlitwy. 22 października przypada wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II. Oprócz tego w parafii zakończyło się Jerycho Rodzin. Jak tłumaczy ks. Dariusz Olender, proboszcz parafii na Sadkowie, wierni podziękowali także za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Przez 24 godziny modliliśmy się wynagradzając Panu Bogu za grzechy i upadki małżeństw, rodzin, ale też wypraszaliśmy wszelkie błogosławieństwa dla małżeństw, rodzin, dzieci. Drugi powód to odpust parafialny. Wspominamy naszego wielkiego patrona - świętego Jana Pawła II. W czasie tej mszy chcemy też podziękować za beatyfikację kardynała Stefana Wyszyńskiego. Od początku pontyfikatu Jan Paweł II, zwracając się do księdza prymasa, powiedział, że nie byłoby papieża Polaka, gdyby nie osoba kardynała Wyszyńskiego. W związku z tym chcemy za tę osobę podziękować – powiedział ks. Dariusz Olender.

Mszy świętej przewodniczył biskup senior Henryk Tomasik.

- Dzisiaj wspominamy inaugurację pontyfikatu świętego Jana Pawła II, który także swoją misję rozpoczął od wyznania wiary: „Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego”. To były pierwsze słowa pierwszej homilii św. Jana Pawła II, a całe życie było potwierdzeniem słów: „Panie, Ty wiesz, że Cię miłuję” – mówił biskup Henryk Tomasik.

- Dziękujemy Panu Bogu za świętego Jana Pawła II, ale także za parafię, świątynię i Kościół, który tworzymy, bo jest to święto patronalne parafii. Dziękujemy za tę wspólnotę wiarę – mówił dalej biskup.

Biskup przypomniał też o znaczeniu Eucharystii w życiu Kościoła.

- Kościół najbardziej budujemy w tej chwili – przez Eucharystię. W tym momencie tworzymy najpiękniejszy obraz Kościoła – jesteśmy zjednoczeni wokół ołtarza w najświętszej Eucharystii. Właśnie święty Jan Paweł II przypominał ważną prawdę – Eucharystia buduje Kościół – powiedział biskup senior.

Cała homilia do odsłuchania poniżej:

W mszy świętej odpustowej uczestniczyli między innymi: Paweł Dycht, zastępca dyrektora w Departamencie Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON, Piotr Leśnowolski, wójt gminy Jedlnia-Letnisko, radni gminy, a także przedstawiciele 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego.