Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Joanna Maria de Maille, wdowa
Dziś jest: Czwartek, 28 marca 2024

DIECEZJA RADOMSKA

Nadzieja zakwitnie wiosną

czwartek, 17 października 2013 11:15 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ponad 500 cebulek żonkili zasadzili uczniowie Zespole Szkół Agrotechnicznych na Wacynie. Tym samym po raz pierwszy w Radomiu zainaugurowano 17 października akcję ''Pola Nadziei'', której celem jest pomoc osobom chorym na raka.

Caritas Diecezji Radomskiej planuje posadzić ponad 3 tysiące cebulek, aby wiosną ze sprzedaży kwiatów pozyskać środki na zakup sprzętu i medykamentów niezbędnych do leczenia osób zmagających się z chorobami.

Ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas wyraził radość, że Radom po raz pierwszy przyłączy się do ogólnopolskiej akcji ''Pola Nadziei''. - Niestety, ale coraz bardziej widać, że my dorośli zaczynamy bać się chorych na raka. Odsyłamy ich do zakładów opiekuńczo-leczniczych. A przecież tak wiele im zawdzięczamy. Ta akcja, to przede wszystkim uświadomienie, że chorzy są wsórd nas, że chcą być wśród nas - mówił ks. Wójcik inaugurując kampanię w Radomiu.

Joanna Wdowska z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Radomiu powiedziała, że szkoła włączyła się w akcję, aby pomóc chorym na nowotwory. - Żonkil to symbol nadziei. To pierwszy etap akcji, kwiaty urosną na wiosnę, następnie dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby chorych - powiedziała nauczycielka szkoły.

Cebulki kwiatów sadziły dzisiaj m.in. Iga Jędrejek i Katarzyna Prokop. - Są ludzie, którzy żyją wokół nas i potrzebują wsparcia. Dlatego wspieramy tę akcję - powiedziały wolontariuszki.

Iwona Stępniewska, koordynator akcji przekonywała z kolei, że co roku tysiące ludzi sadzi żonkile, które są symbolicznym aktem solidarności z chorymi na nowotwory. Dodała, że kampania przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących naszej pomocy w trudnym dla nich kresie. Ideę programu jest pozyskanie funduszy, a także edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na os nieuleczalnie chorych.

Do akcji przyłączyło się w sumie 18 szkół, w których działają Szkolne Koła Caritas.

Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.