Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Wydarzenia

Świętowali członkowie Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

niedziela, 24 listopada 2019 16:22 / Autor: Weronika Chochoł
fot. ks. Jacek Wieczorek/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu odbyły się obchody patronalnej uroczystości Chrystusa Króla Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej. Podczas uroczystości do obu tych grup przyjęci zostali nowi członkowie. 

Msza święta w WSD rozpoczęła dwudniowe obchody. W sobotę członkowie AK i KSM wspólnie chwalili Chrystusa Króla, natomiast w niedzielę świadczyli w swoich parafiach. - Spotkaliśmy dziś tutaj, by wspólnie oddawać cześć Chrystusowi Królowi - naszemu Panu. Chcemy w tej Eucharystii szczególnie modlić się za ona nasze stowarzyszenia, byśmy mogli jak najlepiej, jak najowocniej służyć Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie - mówił ks. Andrzej Jędrzejewski - asystent diecezjalny Akcji Katolickiej witając przybyłych na uroczystość. 

Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił Biskup Radomski Henryk Tomasik. - Chrystus chce być Królem serc. Jest Królem. Dzisiaj w szczególny sposób dziękujemy za to wszystko, co dokonało się w osobie Jezusa Chrystusa i przez osobę Jezusa Chrystusa - przypominał w swoim słowie skierowanym do wiernych: 

W homilii ksiądz biskup zwrócił również uwagę na fakt, że powołując Akcję Katolicką, której częścią było Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ojciec Święty chciał "odnowić wszystko w Chrystusie". Zdaniem pasterza diecezji radomskiej ta odnowa to przede wszystkim uczynienie Chrystusa obecnym - we wszystkich dziedzinach życia:

Podczas Eucharystii w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Radomskiej przyjęto 48 nowych członków. Młodzi zobowiązali się przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie. Odśpiewali również hymn KSM: 

Legitymacje z rąk biskupa Henryka Tomasika otrzymali również nowi członkowie diecezjalnej Akcji Katolickiej. AK w diecezji radomskiej zrzesza około trzystu osób. Jak mówi Teresa Połeć - prezes Akcji Katolickiej Diecezji Radomskiej Chrystus Król daje członkom akcji łaski i siłę do działania. A działań jest wiele: 

 W uroczystości udział wzięły m.in członkinie parafialnego oddziału Akcji Katolickiej z Rusinowa wraz z księdzem proboszczem Edwardem Swatem: 

Podobnie jak w Akcji Katolickiej, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Radomskiej zrzesza około trzystu osób. Członkowie działają na szczeblu parafialnym, diecezjalnym i ogólnopolskim - wyjaśnia Anna Wisowata - prezes KSMDR: 

 Dla członków KSM ważna jest formacja, ale również zawiązywanie znajomości i integracja z rówieśnikami: 

 Okolicznościowy wykład wygłosił ks. dr Rafał Piekarski, który przedstawił temat narodu w nauczaniu Sługi Bożego Prymasa Stefana Wyszyńskiego.