Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Anna od Pana Jezusa z Paredes, dziewica
Dziś jest: 28 maj 2020

Sanktuaria

Wysokie Koło: Pielgrzymka z różańcami w ręku

sobota, 05 października 2019 15:00 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Spotkanie z Matką Bożą, kontemplacja i odkrywanie mocy modlitwy różańcowej. Za nami 12 pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do Wysokiego Koła.

Ponad cztery i pół tysiąca pielgrzymów i 110 księży ze 120 parafii naszej diecezji przybyło dzisiaj do Wysokiego Koła. Pielgrzymka czcicieli Matki Bożej Różańcowej jest corocznym spotkaniem formacyjnym. - Spotykamy się by poczuć siłę modlitwy różańcowej i przekonać się ile nas jest w naszej diecezji. Wyznaczamy sobie też cele na kolejny rok w naszych parafiach - mówił ks. Szymon Mucha, kustosz sanktuarium w Wysokim Kole i moderatorem Żywego Różańca Diecezji Radomskiej:

Zdrowie dla siebie i bliskich, błogosławieństwo dla rodziny, pokój - to niektóre z tysięcy intencji, z którymi pielgrzymi przybyli do Wysokiego Koła:

Wierni swoje intencje złożyli przed obliczem Matki Bożej na Cudownym Obrazie znajdującym się w Sanktuarium. W tym roku mija 45-lat od jego koronacji przez Sługę Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Podczas spotkania wyróżnione zostały osoby, które przeżywają w tym roku jubileusz 25 lub 50-lecia obecności w Żywym Różańcu lub pełnienia funkcji zelatora. Tak długie przywiązanie do tej formy modlitwy wynika z jej wielkiej mocy, o której mówił ks. Wiesław Lenartowicz - kapelan Rycerzy Kolumba. - Różaniec jest lekarstwem dla współczesnego świata i mamy na to wiele przykładów – mówił kapłan:

Głównym punktem programu była Msza Św. w południe pod przewodnictwem księdza biskupa Henryka Tomasika. W homilii nawiązał do rozpoczynającego się miesiąca misyjnego. Przywołał postać Sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Żywego Różańca, którą nazwał misjonarką. Jak powiedział, powinna być dla nas wzorem do naśladowania - Bądźmy misjonarzami w swoich rodzinach, szkołach i parafiach – mówił pasterz diecezji:

Podczas Mszy Św. został poświęcony sztandar Stowarzyszenia Żywy Różaniec Diecezji Radomskiej. - Sztandar zawsze jest znakiem, wokół którego gromadzi się pewna społeczność. Chcemy by był on naszym znakiem rozpoznawczym - wyjaśniał ks. Szymon Mucha:

Liturgię uświetniła muzyka zespołu "Karabanio":

Całość homilii biskupa Henryka Tomasika:

Zapraszamy do nas: