Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

Sanktuaria

Zbrojeniówka i sołtysi pielgrzymują do Ostrej Bramy

środa, 25 września 2019 15:54 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JWieczorek/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

W najbliższe sobotę i niedzielę przed obliczem Matki Bożej Ostrobramskiej modlić się będą pracownicy zbrojeniówki oraz Koła Gospodyń Wiejskich i Sołtysi.

Będzie to XXIV Pielgrzymka Pracowników Przemysłu Zbrojeniowego i Lotniczego do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Mszy Świętej w asyście sztandaru Wojska Polskiego i sztandarów firm z całego kraju przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.30 procesją ulicami parafii z orkiestrą Wojska Polskiego, w asyście Kawalerii Polskiej.

W godz. 10.00-15.00 odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Pielgrzymkę zakończy akt zawierzenia i oddania w opiekę Matce Bożej Miłosierdzia pracowników zatrudnionych w zakładach przemysłu zbrojeniowego i lotniczego przed kaplicą Matki Bożej.

Uroczystość w najbliższą sobotę, 30 września o godz. 10:30.

Dzień później, 29 września do Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Skarżysku- Kamiennej podążą Koła Gospodyń Wiejskich i Sołtysi z naszej diecezji.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 10.00 spotkaniem z Ordynariuszem Diecezji Radomskiej ks. bp Henrykiem Tomasikiem i Marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim wspólną modlitwą i pozdrowieniem.

O godz. 12.30 sprawowana będzie Msza św. dziękczynno-błagalna w intencji naszej Ojczyzny i społeczności lokalnych.

 

Zapraszamy do nas: