Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

DIECEZJA RADOMSKA

- Trzeba kochać jak Pan Jezus! - ruszyły rekolekcje dla uczniów radomskich podstawówek

środa, 06 marca 2019 12:45 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

W Radomiu rozpoczęły się rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych. - Chcemy pokazać, że wiarę można przeżywać w codzienności, że Bóg jest obecny w codzienności, że wiara nie jest nudna - mówi ks. Krzysztof Kwiatkowski, który prowadzi rekolekcje w parafii katedralnej. 

Śladem tradycji wprowadzonej przez biskupa Edwarda Materskiego, uczniowie szkół podstawowych rozpoczynają rekolekcje w Środę Popielcową. Chodzi o to, żeby dzieci wraz ze swoimi z rodzinami mogły dobrze zacząć Wielki Post. Szkoły podstawowe organizują rekolekcje w zakresie parafii. Dla katechetów ważne jest, by nauczyciele i księża współpracowali w zakresie przygotowania ciekawego programu i przebiegu rekolekcji. 

W parafii Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu rekolekcje prowadzi ks. Krzysztof Kwiatkowski. - Będę starał się pokazać dzieciom, jak stosować wiarę w życiu codziennym. Dzieci nie kalkulują, dzieci po prostu przyjmują naukę. Od nich my, dorośli możemy nauczyć się przyjmowania wiary w prosty sposób - mówi rekolekcjonista: 

Ważne jest, żeby zachęcić dzieci do czynnego uczestnictwa w rekolekcjach. Jest wspólny śpiew, modlitwa, niejednokrotnie zaskakujące dialogi z rekolekcjonistą. Nie brakuje również rekwizytów. Wszystko po to, by uczestnicy brali udział w rekolekcjach nie z przykrego obowiązku, ale z radością i ciekawością. Te sposoby działają: 

                                     

Wartość rekolekcji wielkopostnych doceniają zarówno dzieci jak i rodzice: 

Dni rekolekcji w większości są dniami wolnymi od nauki, uczniowie mają jednak obowiązek uczestnictwa w zaplanowanych wydarzeniach. Program rekolekcji w większości dzieli się na dwa bloki: przedpołudniowy i popołudniowy. Rekolekcje dla uczniów szkół podstawowych potrwają do najbliższego piątku. Natomiast uczniowie gimnazjów i szkół średnich w naukach wezmą udział w dniach 27-29 marca.  

Zapraszamy do nas: