Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Ani dnia bez modlitwy

środa, 10 lutego 2016 13:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Przygotowywana została książeczka zawierająca teksty modlitw o beatyfikację Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego. To inicjatywa ks. Alberta Warso, wicepostulatora procesu beatyfikacyjnego bp. Piotra i pracownika watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Okazją do wydania publikacji był zbliżający się Światowy Dzień Chorego.

Ks. Albert Warso podkreślił, że od dłuższego czasu do Biura Postulacji dochodziły prośby i pytania o taką pomoc, służącą modlitwie za wstawiennictwem Sługi Bożego. - Dobrze więc, że pozycja ta wyszła naprzeciw tym oczekiwaniom. Nadsyłane podziękowania za łaski otrzymywane za wstawiennictwem Sługi Bożego były dodatkowym bodźcem do przygotowania tej publikacji - wyjaśnił ks. Warso.

Książeczka nosił tytuł: „Ani dnia bez modlitwy”. Słowa pochodzą z listu, jaki niewiele ponad trzy miesiące przed swą śmiercią Sługa Boży skierował do młodzieży oazowej. Pisał w nim między innymi: „Serdecznie życzę, abyście wynieśli w tych rekolekcji ducha modlitwy… Postanówmy: ani dnia bez modlitwy…. Dziewica modląca się, Niepokalana Matka Boża niechaj będzie naszą Przewodniczką i Opiekunką na drodze życia!” (19 VII 1980 r.).

Projekt okładki przygotowała Monika Rybczyńska, koordynatorka Sekcji Graficznej Departamentu Komunikacji Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 (autorka logo ŚDM Kraków 2016).

Okazją do wydania tej publikacji jest zbliżający się Dzień Chorego. - Chcemy, by w tym dniu dotarła ona do jak największej liczby ludzi chorych i cierpiących. Należy jednak dodać, że będzie ona skierowana do wszystkich, nie tylko do chorych - powiedział ks. Warso.

Publikację otwiera słowo bp. Henryka Tomasika i biogram Sługi Bożego bp. Piotra Gołębiowskiego, a następnie można znaleźć w niej modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego. Jest także nowenna za przyczyną Sługi Bożego i Litania do niego - modlitwy zatwierdzone przez Biskupa Radomskiego w październiku ubiegłego roku. Kolejną część tej niedużej publikacji stanowią rozważania wszystkich dwudziestu tajemnic Różańca świętego. Zostały one wybrane z różnych opublikowanych tekstów bp. Piotra Gołębiowskiego. Każde rozważanie kończy się wezwaniem skierowanym do Sługi Bożego.

- Prosząc o beatyfikację, modlimy się także o potrzebny do niej cud, który będzie Bożym znakiem i potwierdzeniem. Stąd też w książeczce znajdą się również dwie modlitwy: modlitwa chorego w swojej własnej intencji i modlitwa innych w intencji chorego. Obydwie za wstawiennictwem Sługi Bożego - powiedział ks. Warso.

Księża biskupi i kapelani będą rozdawać książeczkę chorym w szpitalach. Można ją też otrzymać bezpłatnie w siedzibie Kurii Diecezji Radomskiej przy ul. Malczewskiego 1. Można też wysłać prośbę o jej otrzymanie na adres: postulator.radom@wp.pl.