Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

Bilans Dnia

Poseł Andrzej Kosztowniak gościem Bilansu Dnia

środa, 22 czerwca 2022 17:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

- Dziedzictwo Radomskiego Czerwca jest ciągle aktualnym zobowiązaniem - powiedział poseł Andrzej Kosztowniak, który był gościem Bilansu Dnia. W najbliższą sobotę, 25 czerwca odbędą się obchody 46. rocznicy Radomskiego Czerwca 1976 roku. Mszy świętej o godzinie 13.00 przy pomniku Ludzi Skrzywdzonych będzie przewodniczył biskup Marek Solarczyk. 

Poseł Andrzej Kosztowniak wyraził radość, że Radom wciąż pamięta wydarzenia sprzed 46 lat. - Radomski Czerwiec to czas, kiedy radomianie sprzeciwili się komunistycznej władzy. Można powiedzieć, że dziedzictwo tego zrywu jest ciągle aktualnym zobowiązaniem. To była również walka o godność człowieka. To wciąż aktualne przesłanie - przekonywał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Z naszym gościem rozmawialiśmy równiez na temat ustawy wprowadzającej niskie podatki, którą podpisał prezydent Polski Andrzej Duda. Obniża ona PIT z 17 proc. do 12 proc. dla podatników na skali, a przedsiębiorcom na podatku liniowym, ryczałcie i karcie podatkowej pozwala na rozliczenie części składek zdrowotnych w podatku dochodowym. Bez zmian pozostają korzystne rozwiązania, które zaczęły obowiązywać od 1 stycznia 2022 r., w tym m.in. wyższa kwota wolna (30 tys. zł) i wyższy próg podatkowy (120 tys. zł). Przepisy wejdą w życie 1 lipca 2022 r.