Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Tomasz Apostoł
Dziś jest: Niedziela, 03 lipca 2022

Bilans Dnia

Wiceprezydent Mateusz Tyczyński: Staramy się odczarować wizerunek Radomia

wtorek, 21 czerwca 2022 17:31 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Budowa wiaduktu na ul. Żeromskiego, transport pasażerów na lotnisko, Budżet Obywatelski Radomia, wizerunek miasta, a także obchody Czerwca '76 - na te i inne pytania odpowiadał w "Bilansie Dnia" wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

Gościem "Bilansu Dnia" był Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. Rozmawialiśmy między innymi o ogłoszonym dzisiaj przetargu na przebudowę wiaduktu na ul. Żeromskiego.

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej:

- Przetarg jest ogłoszony. W tej chwili jest wysłany do dziennika urzędowego Unii Europejskiej. Czekamy na oferty do 2 sierpnia, ale spodziewam się, że pytań będzie bardzo dużo i termin zostanie wydłużony - mówi wiceprezydent.

Prace mają potrwać dwa lata, ale władze miasta liczą, że uda się częściowo puścić ruch przed tym terminem.

- Liczę na to, że uda się puścić ruch wcześniej jedną częścią wiaduktu - mówi Mateusz Tyczyński.

Kolejnym wyzwaniem dla miasta będzie skomunikowanie ruchu z dworca PKP na lotnisko. Przypomnijmy, że na przyszły rok zaplanowane są pierwsze loty.

- Zorganizujemy to tak sprawnie, że z dworca Radom Główny pasażerowie zostaną bardzo szybko przewiezieni na lotnisko - deklaruje wiceprezydent.

Do 21 czerwca można głosować w Budżecie Obywatelskim Radomia. Na kilka godzin przed końcem można już mówić o rekordowym zainteresowaniu.

- Radomianie widzą, że Budżet Obywatelski pozwala zmieniać miasto. Mamy też przełom, bo radomianie przyzwyczaili się do głosowania przez internet. Dzisiaj ponad 30 tysięcy oddanych głosów, to o ponad 10 tysięcy więcej niż w ubiegłym - mówi Tyczyński.

Nie zabrakło też pytań o wizerunek Radomia. W ubiegłym tygodniu w mieście gościła pisarka Dorota Masłowska, która na swoim profilu w mediach społecznościowych wkleiła wpis jednego z mieszkańców, który stwierdził, że w Radomiu nic się nie dzieje.

- Radom przez długie lata był postrzegany w Polsce jako miasto upadłe. Staramy się to odczarować, natomiast mam wrażenie, że najgorzej o Radomiu mówią sami radomianie. Zmiana wizerunku miasta to długi proces. Od kilku lat staramy się pokazywać dobre strony Radomia. Każdego zachęcam do odwiedzenia strony visitradom.pl. Ludzie z różnych części Polski są zaskakiwani, że dużo dzieje się w Radomiu - tłumaczy wiceprezydent.

Nie zabrakło też pytań o hasło "Radom - siła w precyzji", które zniknęło z przestrzeni publicznej oraz o obchody 46. rocznicy Czerwca '76.