Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Prezes Mesko SA: będziemy zwiększać zatrudnienie!

wtorek, 14 czerwca 2022 17:16 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Spółka szuka nie tylko inżynierów, czy chemików, ale też i spawaczy, ślusarzy i monterów. W sumie zatrudnienie zwiększy się o ok. 10 procent nie tylko w Skarżysku ale i w Pionkach. Rozmawialiśmy o tym z Elżbietą Śreniawską, prezesem skarżyskiego Meska. 

Zainteresowanie produktami skarżyskiego Meska, w tym sławnych już Piorunów, spowodowało, że firma musi rozbudowywać swoje zakłady produkcyjne. Projekt oszacowano na 460 mln złotych, ale już dzisiaj wiadomo, że koszty związane z inwestycją będą droższe. - Nasz wkład własny, który wynosi ponad 66 mln zł nie wystarczy. Będziemy musieli dołożyć więcej pieniędzy z wypracowywanych zysków. Będziemy również zwiększać zatrudnienie – mówi Elżbieta Śreniawska, prezes skarżyskiego Meska, która była gościem Radia Plus Radom.

Spółka szacuje, że zatrudnienie zwiększy się o ok. 10 procent, nie tylko w Skarżysku ale i w Pionkach, gdzie trwa budowa zakładu zbrojeniowego produkcji prochu. - Potrzebujemy nie tylko inżynierów, czy chemików, ale też i spawaczy, ślusarzy i monterów - wylicza prezes Śreniawska.

W Pionkach zostanie wybudowanych lub zmodernizowanych łącznie ok. 14 obiektów. Remontowane będą również magazyny oraz istniejące hale. W planach jest również wybudowanie 2,5 km dróg dojazdów, sieci elektrycznych zasilających obiekty. Trzeba też zbudować nowe sieci ciepłownicze, w tym 3 ciepłownie.

Z Elżbietą Śreniawską, prezesem skarżyskiego Meska, rozmawiał Radosław Mizera: