Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Audycje Radiowe

Najwięcej nieruchomości KOWR sprzedał w III kwartale 2021 roku

wtorek, 12 kwietnia 2022 15:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj rozmawialiśmy z Katarzyną Banasik, dyrektorem Departamentu Gospodarowania Zasobem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. 

Najwięcej nieruchomości KOWR sprzedał w III kwartale 2021 roku – 418 ha, natomiast najwyższa średnia cena za 1 ha w tym okresie wyniosła 723 tys. zł i odnotowana została w IV kwartale.

Atutami nieruchomości nierolnych oferowanych przez KOWR są przede wszystkim znakomita komunikacja i duża powierzchnia, na której mogą powstać inwestycje typu „greenfield”, parki technologiczne i przemysłowe, centra biznesowe, handlowe, logistyczne, składy magazynowe, nowoczesne budownictwo mieszkaniowe. Część wchodzi w skład dynamicznie rozwijających się aglomeracji i ośrodków przemysłowych, takich jak: Warszawa, Wrocław, Poznań, Katowice. Tereny inwestycyjne, bo takie przeznaczenie otrzymują najczęściej nieruchomości nierolne oferowane przez KOWR położone są
w bezpośrednim sąsiedztwie lub w bliskiej odległości od strategicznych węzłów komunikacyjnych i transportowych – istniejących lub budowanych autostrad i lotnisk.

Wiele terenów inwestycyjnych położonych jest w Specjalnych Strefach Ekonomicznych. Podmioty inwestujące w SSE mogą prowadzić działalność gospodarczą na preferencyjnych warunkach, takich jak ulgi podatkowe i zwolnienia. Umożliwia to rozwój ekonomiczny w różnych regionach kraju. Obecnie w Polsce mamy 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych, których obszar wynosi ok. 25 tys. ha. W 9 z nich KOWR posiada swoje grunty. Do najbardziej znanych można zaliczyć: Wałbrzyską SSE, SSE Mielecką i Tarnobrzeską - zlokalizowane wzdłuż autostrady A4 oraz na niektórych odcinkach drogi szybkiego ruchu S-19, a także SSE zarządzane przez Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.

Z Katarzyną Banasik, dyrektorem Departamentu Gospodarowania Zasobem Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa rozmawiał Radosław Mizera:

W drugiej części rozmawialiśmy z Karoliną Gaweł, rzecznikiem KOWR na temat pomagania społecznościom popegeerowskim.