Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: Niedziela, 14 sierpnia 2022

Bilans Dnia

Wiceprezydent Kalinowska: w radomskich szkołach uczy się 650 dzieci z Ukrainy

wtorek, 12 kwietnia 2022 17:13 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj gościem Bilansu Dnia była Katarzyna Kalinowska, która poinformowała, że w radomskich szkołach uczy się 650 dzieci z Ukrainy. Z naszym gościem rozmawialiśmy również na temat zbliżającego się egzaminu ósmoklasistów i naborze do przedszkoli.

- W naszych szkołach uczy się obecnie 650 ukraińskich dzieci. W Radomiu działa 9 oddziałów przygotowawczych w tym 6 na poziomie szkoły podstawowych i 3 średnich. Jeśli rodzice wyrażą zgodę to są wcielani do klas zgodnie z ich wiekiem - poinformowała Katarzyna Kalinowska. Dodała, że zatrudniono 9 nauczycieli wspomagających z Ukrainy.

Katarzyna Kalinowska poinformowała również, że zakończono pierwszy etap naboru do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zakwalifikowanych zostało 1944 dzieci. - Niezakwalifikowanych jest jeszcze ok. 150 maluchów, ale w przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie całego miasta pozostały jeszcze wolne miejsca – powiedziała gość Bilansu Dnia.

- Chciałabym jeszcze poinformować, że trwają prace wykończeniowe w przedszkolu przy ul. Kujawskiej, które powstaje w budynku dawnego gimnazjum – powiedziała Katarzyna Kalinowska, z którą rozmawiał Radosław Mizera: