Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Audycje Radiowe

Bez wspólnej inwestycji w Wierzbicy

poniedziałek, 11 kwietnia 2022 14:28 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

W tym roku nie powstanie droga gminna przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym i Domu Pomocy Społecznej w Wierzbicy. Powiat radomski zaproponował pokrycie 50 procent kosztów inwestycji oraz przekazanie działki pod budowę ogólnodostępnego, publicznego parkingu. Gmina Wierzbica zaproponowała przekazanie do 15 procent wartości prac do swojej własnej drogi.

- Pozwoliłem sobie odpisać, że rezygnujemy z takiej współpracy. Szkoda, że straciliśmy 1,5 roku na wymianę pism z panem wójtem. Oferta dla gminy była bardzo dobra, ponieważ zależało nam na ucywilizowaniu tego miejsca i zwiększeniu bezpieczeństwa. Trudno jednak przejść do porządku dziennego nad takimi propozycjami włodarza gminy Wierzbica – powiedział Waldemar Trelka, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

 

Zdzisław Dulias, wójt Wierzbicy w oświadczeniu napisał, że inwestycja oprócz przebudowy drogi gminnej obejmuje również wybudowanie na terenie należącym do powiatu radomskiego parkingów dla DPS i MOW wraz z ich oświetleniem i odwodnieniem. Jej wartość wg kosztorysu to kwota prawie 1 mln zł z czego przebudowa drogi gminnej to koszt około 200 tys zł. - Stanowi to jedynie około 20% wartości całości inwestycji. Czy zatem mieszkańcy Gminy Wierzbica powinni finansować budowę infrastruktury powiatowej przeznaczonej dla obsługi instytucji powiatowych? - napisał wójt Dulias.