Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Bilans Dnia

"Skarżysko to wielki plac budowy" - 50 mln zł na inwestycje w 2022 roku

czwartek, 13 stycznia 2022 17:18 / Autor: Michał Kaczor
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Zakup autobusów, przetarg na remont basenu, budowa wypożyczalni rowerów miejskich, czy dalsze prace przy wiadukcie nad torami - to tylko niektóre plany prezydenta Skarżyska-Kamiennej na ten rok. Konrad Krönig był gościem "Bilansu Dnia".

 

Cała rozmowa do odsłuchania poniżej:

 

Gościem "Bilansu Dnia" był Konrad Krönig, prezydent Skarżyska-Kamiennej. Rozmawialiśmy między innymi o dofinansowaniu, które miasto otrzymało od marszałka Andrzeja Bętkowskiego na budowę wiaduktu.

- To bardzo ważna inwestycja. Chodzi o usprawnienie układu komunikacyjnego w mieście. Przypomnę, że to dodatkowe środki, które otrzymamy od marszałka. Wszystko drożeje i koszty rosną, więc kolejne środki zewnętrzne dla Skarżyska cieszą - powiedział prezydent.

Gościa "Bilansu Dnia" pytaliśmy także o tzw. "Stary Manhattan", czyli targowisko, które od 1 stycznia przestało funkcjonować. Niektórzy handlarze postanowili zaprotestować i ustawili transparenty wymierzone w prezydenta Skarżyska.

- Pojawiły się transparenty, ale uważam, że niesłuszne. Niektórzy nie potrafią pogodzić się, że XXI wiek zawitał do Skarżyska. Często rozmawiam z mieszkańcami i zdecydowana większość mówi, że wreszcie coś dzieje się w Skarżysku. Nie wszystkim to odpowiada. Osoby, które twierdzą, że nie mają gdzie handlować, mogą przenieść się na targowisko na Kamienną lub wynająć miejsce w nowej hali - powiedział Konrad Krönig.

Trwają prace przy koncepcji zagospodarowania terenu po "Starym Manhattanie".

- Koncepcję przedstawimy w połowie roku - deklaruje prezydent.

Konrad Krönig odniósł się także do Polskiego Ładu. Prezydent Skarżyska-Kamiennej na Facebooku napisał "W skarżyskim magistracie ustawiają się kolejki przedsiębiorców po to, by wyrejestrowywać prowadzoną przez nich działalność gospodarczą."

- Porównałem to do zeszłego roku i okazało się, że przez pierwszych 10 dni stycznia wyrejestrowało się tyle firm, co przez cały styczeń w zeszłym roku - mówi prezydent.

W budżecie Skarżyska-Kamiennej zapisanych jest prawie 50 mln złotych na inwestycje. Naszego gościa zapytaliśmy o najważniejsze zadania zaplanowane na 2022 rok.

- Skarżysko to wielki plac budowy. W dużej mierze będziemy kontynuować inwestycje, które zaczęliśmy w poprzednich latach. Na pewno kluczową inwestycją jest kontynuacja budowy wiaduktu nad torami, ale też zakup autobusów i budowa wypożyczalni rowerów miejskich. Kontynuujemy też modernizację budynku urzędu miasta. Wreszcie urząd miasta zostanie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wyczekiwaną inwestycją jest budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej nr 1 - wylicza prezydent. 

W dalszych planach są także inne inwestycje, na przykład modernizacja stadionu Granatu, czy przebudowa basenu.

- W zasadzie to będzie budowa nowego basenu. W tym roku będzie ogłoszony przetarg na zasadzie zaprojektuj i wybuduj - mówi gość "Bilansu Dnia".

Z Konradem Krönigiem rozmawialiśmy także o feriach, które w województwie świętokrzyskim rozpoczynają się 17 stycznia.