Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

Bilans Dnia

Andrzej Kosztowniak: słowa Donalda Tuska są haniebne

poniedziałek, 20 grudnia 2021 17:20 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dzisiaj gościem Bilansu Dnia był Andrzej Kosztowniak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

W trakcie rozmowy z naszym gościem rozmawialiśmy o słowach, które Donald Tusk wypowiedział w czasie ostatniego wiecu ws. ustawy medialnej: "Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy. I sznur i gałąź pod ciężarem zgięta". Był to fragment wiersza Czesław Miłosza "Który skrzywdziłeś". Tusk zaznaczył, że adresuje go do mieszkańca Pałacu Prezydenckiego oraz „jego mocodawcy".

- To haniebne słowa. Do tej pory Donalda Tuska oceniałem jako sprawnego i cwanego polityka. Ale te słowa pokazują, że coś niedobrego dzieje z tym człowiekiem. Ta totalność opozycji przesłoniła jego zdrowy rozsądek. Nienawiść zabija. Tusk powinien zdawać sobie sprawę, że pcha część osób do rzeczy haniebnych – mówił poseł Andrzej Kosztowniak.

Z Andrzejem Kosztowniakiem rozmawialiśmy również na temat przyjętego w piątek budżetu kraju na 2022 rok. Dochody wyniosą w przyszłym roku 491 mld zł, wydatki 521 mld zł, natomiast deficyt nie więcej niż 29 mld zł.

- Jako wiceprzewodniczący sejmowej komisji finansów publicznych mogę powiedzieć, że jest to dobry budżet. Mam nadzieję, że będzie kolejnym impulsem do rozwoju polskiej gospodarki. W dobie inflacji mamy wielkie szczęście wysokiego wzrostu gospodarczego. Mamy również największe tzw. gospodarcze odbicie w Europie w okresie pandemii. To efekt działań podejmowanych przez polski rząd – powiedział poseł Andrzej Kosztowniak, z którym rozmawiał Radosław Mizera: