Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Nieustającej Pomocy
Dziś jest: Poniedziałek, 27 czerwca 2022

Bilans Dnia

Burmistrz Ludew: w Szydłowcu powstanie Klub Seniora

wtorek, 12 października 2021 17:19 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

200 tysięcy złotych otrzymała gmina Szydłowiec na przebudowę pawilonu handlowego mieszczącego się na targowisku miejskim przy ul. Wschodniej. Po zakończaniu prac powstanie tam Klub Seniora. O realizowanych obecnie i zakończonych już inwestycjach rozmawialiśmy z burmistrzem miasta Arturem Ludwem.

Inwestycja realizowana jest w ramach programu Senior+. W budynku znajdować się będzie 8 pomieszczeń, w tym aneks kuchenny, toalety dostosowane do potrzeb niepełnosprawnych, pomieszczenie do zajęć rehabilitacyjno – ruchowych, sala komputerowa oraz gabinet specjalistów.

- Utworzenie klubu seniora jest odpowiedzią na diagnozowane problemy grupy docelowej jaką są seniorzy - mówi burmistrz Artur Ludew. W klubie seniora przewidziano miejsce dla 30 uczestników.

Burmistrz Szydłowca poinformował również, że nastąpił odbiór ulicy Garbarskiej. W ramach prac, na skrzyżowaniu z ulicą Słomianą, powstało nowe rondo. Wartość zadania to ponad 530 tys. złotych. Nastąpił też odbiór ulicy Lipowej i przebudowanej drogi gminnej w miejscowości Rybianka.

Z burmistrzem Szydłowca Arturem Ludwem, rozmawiał Radosław Mizera: