Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

Bilans Dnia

Jerzy Zawodnik: nasz szpital tymczasowy przyjmie pacjentów dopiero w sytuacji kryzysowej

wtorek, 08 grudnia 2020 14:50 / Autor: Radosław Mizera
foto: Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Radosław Mizera

Szpital tymczasowy w Radomiu przyjmie pierwszych pacjentów dopiero w sytuacji braku łóżek covidowych w innych lecznicach w regionie radomskim. Poinformował o tym Jerzy Zawodnik, zastępca prezydenta Radomia, który był gościem Bilansu Dnia.

Za tworzenie szpitala tymczasowego w Radomiu odpowiada Totalizator Sportowy. - Mamy już porozumienie dotyczące zmian architektonicznych, które trzeba wprowadzić w Centrum Rehabilitacji przy Radomskim Szpitalu Specjalistycznym. Tutaj nie będzie większych problemów. Na przygotowanie 80 miejsc potrzeba 4-5 dni. Przy okazji chciałbym powiedzieć, że szpital tymczasowy zostanie utworzony, ale nie uruchomiony. Będzie otwarty tylko w przypadku braku miejsc łóżek covidowych w innych szpitalach w naszym regionie – powiedział Jerzy Zawodnik.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o ewentualnych podwyżkach cen odpadów w Radomiu. - Dzisiaj mogę jedynie powiedzieć, że w systemie gospodarki odpadów komunalnych brakuje ok. 20 mln złotych, które musimy wydać z budżetu miasta – powiedział Jerzy Zawodnik, z którym rozmawiał Radosław Mizera: