Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Filip Nereusz, prezbiter
Dziś jest: 26 maj 2020

Audycje Radiowe

Piotr Leśnowolski: mieszkańcy ul. Porannej doczekają się chodnika

poniedziałek, 18 maj 2020 12:31 / Autor: Monika Nowakowska
foto: JSzczechowski/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Mimo pandemii koronawirusa inwestycje w gminie Jedlnia-Letnisko nie zwalniają tempa. Dzisiejszy gość Radia Plus Radom, wójt gminy Piotr Leśnowolski poinformował o zaawansowanych pracach przy rozbudowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Myśliszewicach oraz dobiegających końca pracach przy budowie chodnika w Sadkowie. Na bezpieczne poruszanie się będą mogli także liczyć mieszkańcy ul. Porannej.

W audycji "Gmina Jedlnia-Letnisko na Fali" włodarz gminy poinformował, że mieszkańcy ul. Porannej nie będą mieć więcej powodów do narzekań. Wzdłuż ulicy wybudowany zostanie chodnik. - Już dziś chcę oświadczyć, że jesteśmy już w końcowej fazie opracowywania dokumentacji, a w zasadzie uzyskiwania pozwolenia na jego budowę, a w budżecie gminy mam zabezpieczone w tym roku 700 tys. złotych na ten cel. Wierzę, że w przyszłym roku, kiedy będziemy obchodzić 30. rocznicę pobytu Św. Jana Pawła II na lotnisku w Sadkowie, mieszkańcy będą mogli bezpiecznie dotrzeć na uroczystość do kościoła - mówi wójt.

Na terenie gminy dobiegła końca akcja "Maseczka dla gminy Jedlnia Letnisko". Do 3200 gospodarstw domowych na terenie gminy trafiło 12 tysięcy maseczek. Teraz, kiedy rząd luzuje kolejne obostrzenia, w trosce o bezpieczeństwo seniorów, wójt Piotr Leśnowolski podjął decyzję o przekazaniu też darmowego, indywidualnego pakietu ochronnego dla seniorów. Do końca maja zestawy trafią do 1300 mieszkańców gminy w wieku 70+.

Władze gminy Jedlnia-Letnisko pamiętają także o dzieciach i młodzieży. Gmina otrzymała 29 laptopów do zdalnej nauki. Trafią one do najbardziej potrzebujących uczniów z terenu gminy. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 70 tys. złotych. Środki pochodzą z ministerialnego projektu „Zdalna Szkoła”. Teraz Piotr Leśnowolski składa kolejny wniosek. Tym razem zamierza aplikować o 95 tys. złotych w ramach ministerialnego programu "Zdalna Szkoła Plus". Pieniadze pozwoliłyby na zakup ponad 30 laptopów.

W gminie uruchomiona została też bezpłatna pomoc prawna dla mieszkańców, którzy zechcą skorzystać ze wsparcia finansowego w ramach tzw. Tarczy Antykryzysowej. W Urzędzie Gminy od 12 maja działa punkt, w którym każdy z mieszkańców będzie mógł uzyskać bezpłatną poradę prawną oraz praktyczne wskazówki w zakresie otrzymania wsparcia finansowego. Z pomocy finansowej mogą skorzystać również rolnicy, którzy mogą aplikować o pieniądze na urządzenia nawadniające i zatrzymujące wodę w gospodarstwach.

Zapraszamy do nas: