Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Audycje Radiowe

Jesteśmy przebodźcowani negatywnymi informacjami

piątek, 03 kwietnia 2020 18:03 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. archiwum T.Matrackiego
Jakub Szczechowski

- Jesteśmy bombardowani informacjami o zagrożeniach. Większość treści interpretujemy jako niebezpieczne dla nas. Jesteśmy przebodźcowani negatywnymi informacjami. Bądźmy poinformowani, ale nie przesyceni negatywnymi informacjami - powiedział psycholog Tomasz Matracki, który był dziś gościem audycji "Bilans Dnia" w Radiu Plus Radom.

Psycholog upatruje recepty na spokój w trudnym czasie w ograniczeniu przyswajania kolejnych złych nowin, a zwłaszcza fake newsów. To nie oznacza jednak, że mamy nie stosować się do zaleceń, ograniczeń. To nasz obowiązek, wyraz odpowiedzialności i zwiększenie gwarancji zdrowia. Tomasz Matracki zaleca docieranie do sprawdzonych treści. nie sensacji. 

Już bez dodatkowych bodźców epidemia wyrządza szkody w naszej psychice.  - Koronawirus powoduje u nas wzrost poziomu niepokoju, napięcia, lęku. Boimy się o zdrowie, boimy się kryzysu, który jest lub ma być. Boimy się o przyszłość swoich i bliskich - powiedział nasz gość. 

Z Tomaszem Matrackim rozmawialiśmy o sytuacji osób zakażonych, personelu medycznego, ale też całego wylęknionego społeczeństwa. Poruszyliśmy kwestie relacji rodzinnych w czasie, kiedy wszyscy pozostajemy w domu. Próbowaliśmy też odpowiedzieć na pytanie jak będzie wyglądała przyszłość, jak zmienimy się jako społeczeństwo. Tomasz Matracki jest jednym z psychologów, który zaangażował się w pomoc slużbie zdrowia.