Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

Bilans Dnia

Dwie osoby z podejrzeniem koronawirusa w Radomiu

wtorek, 17 marca 2020 15:09 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dwie osoby są hospitalizowane na oddziale zakaźnym radomskiego szpitala, zaś kwarantanną objęto ok. 284 osoby. To najnowszy bilans w walce z koronawirusem. Dane przekazał radomski Sanepid.

Dr Lucyna Wiśniewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Radomiu poinformowała, że stan pacjenta, który trafił do radomskiego szpitala z koronawirusem jest dobry. To 43-letni mieszkaniec gminy Radzanów w powiecie białobrzeskim.

- Konsekwencją tego pierwszego przypadku było czasowe zamknięcie ośrodka zdrowia w tej miejscowości. Obowiązkową kwarantannę przechodzi lekarz. Dlatego zamknięcie placówki medycznej było koniecznością – powiedziała dr Wiśniewska.

Gość Bilansu Dnia skrytykowała także Polaków, którzy wracają do kraju, że nie zgłaszają się do służb sanitarnych i nie przechodzą kwarantannie. - To jest nieodpowiedzialne – stwierdziła dr Wiśniewska.

Jej zdaniem polskie władze stanęły na wysokości zadania wprowadzając decyzje, których celem jest zminimalizowanie koronawirusa. - Mam nadzieję, że nie dojdzie do zamknięcia zakładów pracy. Podjęto strategiczne decyzje, zamknięto granice. W tym miejscu chce podziękować radomskim przedsiębiorcom za podejmowane działania, których celem jest walka z koronawirusem. Dzwonią do nas, konsultują swoje działania i proponują rozwiązania. To bardzo budujące – powiedział dr Lucyna Wiśniewska, z którą rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: