Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

Bilans Dnia

Wiceprezydent Radomia: wdrażamy zalecenia w sprawie koronawirusa

poniedziałek, 16 marca 2020 14:35 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Radomski Szpital Specjalistyczny wdrożył zalecenia Wojewody Mazowieckiego dotyczące przygotowania dodatkowych, rezerwowych miejsc na wypadek potrzeby przyjmowania chorych z pozytywnym wynikiem zakażenia koronawirusem. Takich miejsc przygotowano 150. Ponadto od dzisiaj zamknięto PSZOK na Witosa, a od jutra zostanie ograniczona działalność Urzędu Miejskiego. Rozmawialiśmy o tym z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydentem Radomia, ktory był gościem Bilansu Dnia.

Pacjenci oddziału ginekologiczno-położniczego, dziecięcego i wewnętrznego, w zależności od stanu zdrowia, zostali wypisani do domu lub też przeniesieni do innych szpitali. Oddziałem, na który w pierwszej kolejności będą trafiali pacjenci z potwierdzeniem zakażenia koronawirusem pozostaje oddział obserwacyjno zakaźny.

- Nasz szpital jest na liście rezerwowej Ministerstwa Zdrowia, który w przypadku czarnego scenariusza, będzie mógł przyjmować osoby chore. Mam nadzieję, że jednak do tego nie dojdzie, że tych osób nie będzie tak dużo - powiedział wiceprezydent miasta.

Do chwili obecnej szpital przeznaczył ok. 400 tys. złotych za zakup maseczek i jednorazowych ubrań. Lecznica posiada również urządzenie do dezynfekcji m.in. pomieszczeń i karetek pogotowia.

Wiceprezydenta miasta zapytaliśmy również, czy w przypadku nasilenia koronawirusa, wolontariusze będą pomagali przy robieniu zakupów dla seniorów. - Musimy sobie pomagać, dlatego pracujemy nad procedurami w tym zakresie - powiedział Jerzy Zawodnik.

Radomski Szpital Specjalistyczny przypomina jednocześnie, że wciąż obowiązuje zakaz odwiedzin chorych przebywających w szpitalu.

Odwołane zostały przyjęcia planowe. Została zawieszona działalność poradni specjalistycznych za wyjątkiem przyjęć w stanach nagłego zachorowania w poradniach: Chirurgii Ogólnej, Ortopedycznej, Urologicznej i Chirurgii Szczękowo-Twarzowej.

W poradniach specjalistycznych, w których przyjęcia zostały zawieszone, pacjentom będącym w trakcie leczenia (dotyczy wyłącznie kontynuacji leczenia) lekarze będą udzielać porad za pośrednictwem systemów teleinformatycznych lub systemów łączności.

Rehabilitacja przyłóżkowa, prowadzona przez pracowników Zakładu Rehabilitacji w oddziałach szpitalnych, będzie kontynuowana. Pozostałe przyjęcia realizowane w trybie ambulatoryjnym zostają wstrzymane.

Z Jerzym Zawodnikiem, wiceprezydenterm miasta rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: