Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Grzegorz VII, papież
Dziś jest: 25 maj 2020

Bilans Dnia

Artur Standowicz: wszelkie działania ws. koronawirusa są podejmowane adekwatnie do sytuacji

czwartek, 05 marca 2020 14:38 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Ok. 80 placówek medycznych zwróciło się do wojewody mazowieckiego o przekazanie środków m.in. za zakup środków dezynfekcyjnych. Ponadto zlecono szpitalom zwiększenie bazy łóżek zakaźnych, przekształcenie oddziału w oddział zakaźny oraz zwiększenie obsady personelu. Rozmawialiśmy o tym z Arturem Standowiczem, wicewojewodą mazowieckim.

- Wprowadzono stan podwyższonej gotowości w podmiotach medycznych na terenie województwa. Decyzja została podjęta w związku z zagrożeniem pojawienia się koronawirusa i koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych wirusem – powiedział wicewojewoda mazowiecki.

Dodał, że służby wojewody pozostają w stałym kontakcie ze wszystkimi instytucjami, służbami, inspekcjami oraz strażami mającymi związek z działaniami epidemiologicznymi przede wszystkim ze Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi, Komendą Stołeczną. - Wszelkie działania są podejmowane adekwatnie do sytuacji. Wojewoda na bieżąco raportuje o sytuacji na terenie województwa mazowieckiego Ministerstwu Zdrowia – mówi Artur Standowicz, z którym rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: