Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Audycje Radiowe

Akcja Katolicka będzie świętować dwa dni

piątek, 23 listopada 2018 18:15 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
foto: Magdalena Gliszczyńska
Magdalena Gliszczyńska

- Przeprowadziliśmy ankietę, rozmawialiśmy w oddziałach i to sami członkowie Akcji Katolickiej zdecydowali o zmianie formy przeżywania naszego patronalnego święta – mówi ks. Andrzej Jędrzejewski asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, który był gościem „Bilansu Dnia” w piątek, 23 listopada.

Akcja Katolicka Diecezji Radomskiej zdecydowała o zmianie przeżywania swojego święta patronalnego. Diecezjalne obchody odbędą się w wigilię uroczystości Chrystusa Króla, czyli 24 listopada. Natomiast dzień później obchody zaplanowano na szczeblu parafialnym. - Chcemy, żeby w parafiach, w których są oddziały Akcji Katolickiej podczas niedzielnych Mszy świętych nasi członkowie promowali naszą działalność, żeby zachęcić inne osoby, do zaangażowania się w to dzieło – podkreśla ks. Andrzej Jędrzejewski. Dodaje, że przyjdzie czas również na to, by do współpracy zaprosić inne parafie. - Jesteśmy otwarci na zaproszenie i chętnie pojawimy się w każdej parafii. Posłuchaj całej rozmowy z naszym gościem..

 

Wspólne diecezjalne świętowanie z udziałem księdza biskupa Henryka Tomasika odbędzie się w sobotę, 24 listopada w wigilię uroczystości Chrystusa Króla w Wyższym Seminarium Duchownym. Początek spotkania o 14.00. Sam dzień uroczystości Chrystusa Króla będzie przeżywany jako święto Akcji Katolickiej w parafiach.